تبدیل سرنخ چیست و چت آنلاین چگونه می تواند آن را افزایش دهد؟

تبدیل سرنخ چیست و چت آنلاین چگونه می تواند آن را افزایش دهد؟

“چرا برای تبدیل سرنخ زحمت بکشم؟ آیا نمایش محصول من کافی نیست؟” ارائه محصول قدم اول در مسیر تجارت است اما به تنهایی کافی نیست. شما زمانی در تجارت موفق هستید که بتوانید یک رهگذر را به یک مشتری خوشحال تبدیل کند.

برای یادگیری فرآیند تبدیل سرنخ، استراتژی‌های تبدیل سرنخ و اینکه چگونه می‌توانید در تولید سرنخ بهتر شوید، در این مقاله همراه ما باشید.

تبدیل سرنخ چیست؟

تبدیل سرنخ زمانی است که یک مشتری بالقوه تصمیم می‌گیرد از محصول یا خدمات شما استفاده کند. به این ترتیب از یک مرورگر معمولی به یک عضو در باشگاه مشتریان شما تبدیل می‌شود.

تبدیل سرنخ در تجارت الکترونیک
تبدیل سرنخ در تجارت الکترونیک

چرا تبدیل سرنخ در تجارت الکترونیک بسیار مهم است؟

1. افزایش درآمد

داشتن یک فروشگاه آنلاین اگر بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل نکند، چه فایده‌ای دارد؟ تبدیل سرنخ سوختی است که موتور درآمد شما را تقویت می‌کند.

2. حفظ مشتری

تبدیل سرنخ‌ها به مشتری، پایان بازی نیست. این آغاز یک رابطه بالقوه طولانی و سودآور است. احتمال بازگشت مشتریان راضی برای خریدهای بعدی بیشتر است. ایجاد یک پایگاه مستحکم از مشتریان تکراری به مراتب مقرون به صرفه‌تر از جذب مشتریان جدید است.

3. جمع آوری داده‌ها

از لحظه‌ای که یک سرنخ در وب سایت شما قرار می‌گیرد تا نقطه خرید، بینشی در مورد رفتار مشتری جمع آوری می‌کنید. درک این داده‌ها به شما کمک می‌کند تا فروشگاه آنلاین خود را بهینه کنید، تجربه کاربری را بهبود ببخشید و پیشنهادات خود را مطابق با نیازهای مشتری تنظیم کنید.

4. مزیت رقابتی

یک فرآیند تبدیل یکپارچه و متقاعد کننده شما را از دیگران متمایز می‌کند. همچنین باعث می‌شود پلتفرم تجارت الکترونیک شما را در مقایسه با رقبای که ممکن است در این جنبه مشکل دارند برای مشتریان بالقوه جذاب‌تر شود.

5. کارایی بازاریابی

تبدیل موثر سرنخ به شما امکان می‌دهد استراتژی‌های بازاریابی خود را به خوبی تنظیم کنید. دانستن اینکه چه چیزی در تبدیل سرنخ‌ها به مشتریان موثر است، به شما کمک می‌کند منابع را به طور موثرتری تخصیص دهید و قیف تبدیل خود را بهینه کنید تا از ترافیکی که در حال حاضر دارید حداکثر استفاده را ببرید.

مطالعه کنید:  اهمیت ارتباط در خدمات مشتری و چگونگی بهبود آن
فرآیند تبدیل سرنخ
فرآیند تبدیل سرنخ

فرآیند تبدیل سرنخ چگونه به نظر می‌رسد؟

1. آگاهی

بازدیدکنندگان ممکن است از طریق تبلیغات، رسانه‌های اجتماعی یا موتورهای جستجو به وب سایت شما وارد شوند. به این ترتیب آنها از محصولات یا خدمات شما آگاه می‌شوند.

2. علاقه

بازدیدکنندگان که مجذوب خود می‌شوند، سایت شما را کاوش می‌کنند، محصولات را بررسی می‌کنند و محتوا را می‌خوانند. آنها علاقه‌مند هستند اما متعهد نیستند.

3. تصمیم گیری

بازدیدکنندگان که اکنون سرنخ‌های بالقوه هستند، در حال بررسی محصولات یا خدمات شما برای خرید هستند. آنها ممکن است مواردی را به سبد خرید اضافه کنند یا محصولات خاصی را با جزئیات بررسی کنند.

4. تبدیل

لحظه محوری یک سرنخ با تکمیل خرید به مشتری تبدیل می‌شود. این هدف نهایی فرآیند تبدیل سرنخ است.

بینش در مورد نرخ تبدیل سرنخ خوب

ممکن است تعجب کنید که نرخ تبدیل سرنخ خوب چیست؟ هیچ پاسخ ساده‌ای برای آن وجود ندارد، زیرا نرخ ایده‌آل در صنایع و شرکت‌ها متفاوت است. در اینجا چند بینش کلی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

معیار در برابر میانگین صنعت

صنایع مختلف معیارهای نرخ تبدیل متفاوتی دارند. تحقیق کنید و دریابید که چه چیزی برای جایگاه شما معمول است. این به شما یک پایه برای اندازه گیری عملکردتان می‌دهد.

مدل کسب و کار خود را در نظر بگیرید

برای برخی از شرکت‌ها، نرخ تبدیل 1% ممکن است عالی باشد، در حالی که 5% ممکن است برای سایرین عادی باشد. ماهیت محصولات یا خدمات خود را در نظر بگیرید و انتظارات خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

رفتار مشتری را درک کنید

به داده‌ها توجه کنید و به درستی آن‌ها را تحلیل کنید. بدانید که سرنخ‌های شما کجا کاهش می‌یابد یا چه اقداماتی قبل از تبدیل انجام می‌شود. این بینش به شما کمک می‌کند قیف خود را بهینه کنید و نرخ تبدیل خود را افزایش دهید.

بهبود مستمر نرخ تبدیل

نرخ تبدیل سرنخ شما مشخص نیست. این یک معیار پویا است که می‌تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار گیرد. بهبود مستمر را هدف گذاری کنید. به طور منظم نرخ تبدیل خود را تجزیه و تحلیل کنید، استراتژی‌های مختلف را آزمایش کنید و با آنچه که برای مخاطبان شما بهترین است سازگار شوید.

به یاد داشته باشید، هدف فقط داشتن نرخ تبدیل بالا نیست، بلکه داشتن نرخ پایداری است که با اهداف تجاری شما همسو باشد. این تعادل بین کمیت و کیفیت است – تبدیل سرنخ‌های مناسب به روشی که برای کسب و کار شما منطقی باشد.

مطالعه کنید:  پشتیبانی چتی کلید خدمات کارآمد به مشتریان

تاثیر چت زنده بر افزایش تبدیل سرنخ

چت زنده همان حباب چت کوچکی است که در وب سایت‌ها ظاهر می‌شود و بازدیدکنندگان را دعوت می‌کند تا در مکالمات بلادرنگ شرکت کنند. به آن به عنوان فروشنده آنلاین خود فکر کنید، اما بدون صحبت‌های کوچک ناخوشایند. این دربان مجازی شماست، راهنمای 24 ساعته شما از طریق راهروهای دیجیتال.

هنگامی که یک سرنخ به وب سایت شما برخورد می‌کند، به جای پرسه زدن بی‌هدف، تیم پشتیبانی یا فروش شما با یک پیام خوشامدگویی دوستانه از آنها استقبال می‌کند. آنها به سؤالات پاسخ می‌دهند، کمک فوری ارائه می‌دهند و بازدیدکنندگان مردد را به مشتریانی تبدیل می‌کنند که احتمالاً دوباره باز خواهند گشت.

بیشتر جادوی آن در ماهیت بلادرنگ آن نهفته است. چت آنلاین منتظر نمی‌ماند تا سرنخ‌ها به دست بیایند، آن‌ها را در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارند فعالانه درگیر می‌کند.

برای بهبود عملکرد با هر تعامل چت زنده، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

  • همیشه نسبت به مشتریان خود همدلی داشته باشید
  • در طول یک جلسه گفتگوی زنده در حال انجام، همیشه هنگام مکالمه فعال باشید
  • همیشه پس از پایان چت بازخورد بگیرید زیرا به شما کمک می‌کند اپراتورهای پشتیبانی خود را آموزش دهید
  • همیشه راه‌هایی برای شخصی سازی مکالمه با مشتریان خود بیابید
  • مشتریان خود را وادار نکنید که تمام خواسته‌ها یا چالش‌های خود را بیان کنند. اجازه دهید آنها را با شما در مورد مشکلات خود به هنگام و زمانی که مکالمه آشکار می‌کند صحبت کنند.

سخن پایانی

آمار چت زنده در مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که مشتریان انتظار دارند چت زنده در یک وب سایت در دسترس باشد. 52 درصد از مشتریان کسب‌وکاری را ترجیح می‌دهند که پشتیبانی چت زنده را ارائه می‌دهد و 51 درصد از مشتریان آنلاین به احتمال زیاد از برندی که خدمات مشتریان چت زنده را ارائه می‌دهد، خرید دیجیتالی انجام می‌دهند.

یکی از خدمات ارائه شده در مرکز تماس توکاتل خدمت پشتیبانی چتی آنلاین است. که می‌تواند برای شما بسیار سودآور و برای مشتریانتان بسیار جذاب باشد. برای دریافت اطلاعات در خصوص این خدمت می‌توانید با ما تماس بگیرید.