افزایش کارایی تماس های خروجی مرکز تماس

افزایش کارایی تماس های خروجی مرکز تماس

این روزها، تماس‌های خروجی یکی از موثرترین روش‌ها برای به‌روزرسانی پایگاه مشتریان و ایجاد سرنخ است. بسته به اهداف شرکت، تماس‌ها می‌توانند توسط اپراتورها یا ربات‌های صوتی انجام شوند که به طور فزاینده‌ای محبوب می‌شوند. بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه نرم‌افزار مرکز تماس به شما کمک می‌کند تا با حداکثر کارآمدی تماس‌های سرد برقرار کنید.

تماس‌های تلفنی در مرکز تماس

تماس های تلفنی با مشتریان از طریق مرکز تماس می‌تواند دو نوع باشد:

تماس‌های سرد
تماس‌ های گرم
هدف تماس سرد ایجاد سرنخ از طریق تماس با مخاطبین پایگاه شماره تلفن خاص است. به طور معمول، مخاطبین انتظار تماس ندارند و ممکن است با اپراتور به شیوه‌ای سرد و بی میل تعامل داشته باشند.

تماس‌های گرمی با سرنخ‌هایی گرفته می‌شود که قبلاً به محصولات یا خدمات شرکت علاقه نشان داده‌اند. اینها مشتریان بالقوه‌ای هستند که ممکن است قبلاً با یک اپراتور، ربات صوتی مکالمه داشته باشند یا یک فرم درخواست را در وب سایت ارسال کرده باشند.

اهداف تماس خروجی با مشتریان
اهداف تماس خروجی با مشتریان

اهداف تماس خروجی با مشتریان

تماس‌های خروجی به شرکت‌ها در انجام وظایف مختلف از جمله تولید سرنخ، فروش سرد و غیره کمک می‌کند. بیایید به رایج‌ترین آنها نگاه کنیم تا وقتی در مورد تماس صحبت می‌کنیم، طیف گسترده‌ای از فرصت‌های تجاری را درک کنیم:

تولید سرنخ: جذب مشتریان بالقوه جدید که می‌توانند به مصرف کنندگان محصولات یا خدمات شرکت تبدیل شوند.
فروش سرد: ارائه مستقیم کالا یا خدمات به مشتریان بالقوه‌ای که قبلاً با شرکت تماس نداشته‌اند.
به‌روزرسانی پایگاه مشتری: به‌روزرسانی اطلاعات تماس مشتریان، نیازهای آن‌ها و بررسی ارتباط اطلاعات.
اطلاعات در مورد تبلیغات، تخفیف‌ها و محصولات جدید: ارائه اطلاعات در مورد پیشنهادات جدید شرکت، پیشنهادات ویژه و تغییرات در مجموعه.

با توجه به اهداف و تنوع وظایفی که با کمک تماس با مشتریان قابل حل است، مشخص می‌شود که این ابزار برای موفقیت شرکت بسیار مهم است. همچنین می‌تواند به افزایش فروش، جذب مشتریان جدید، حفظ روابط با مشتریان فعلی و جمع آوری اطلاعات مفید برای توسعه بیشتر کسب‌وکار کمک کند.

مطالعه کنید:  جواهرات پنهان: 10 معیار مرکز تماس
شخصی سازی خدمات خروجی مرکز تماس
شخصی سازی خدمات خروجی مرکز تماس

شخصی سازی خدمات خروجی مرکز تماس

ما قبلاً بر اهمیت شخصی سازی تعاملات مشتری تأکید کرده‌ایم. حالا بیایید به راه‌های مختلفی که می‌توانید ایجاد کنید را بررسی کنیم. به عنوان مثال، اپراتور باید مشتری را با نام خطاب کند و سابقه همکاری او با شرکت را بداند.

تقسیم بندی مشتری برای تماس های خروجی

تقسیم بندی مشتری شامل تقسیم مشتریان به گروه ها بر اساس معیارهای خاص (سن، جنسیت، محل سکونت، زمینه فعالیت و غیره) است. به این ترتیب، پایگاه مشتریان شما به گروه‌های هدف جداگانه تقسیم می‌شود که می‌توانید برای آنها پیشنهادات خاصی ارائه دهید.

فناوری‌های مرکز تماس به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا از تقسیم‌بندی به‌عنوان ابزار و استراتژی برای اطمینان از ارائه خدمات شخصی‌شده و دستیابی به بهترین نتایج تبدیل و رضایت مشتری استفاده کنند.

قبل از تماس تحقیق کنید

تولید سرنخ تماس سرد موثر تنها در صورتی امکان پذیر است که اپراتور شما قبل از برقراری تماس تا حد امکان با هر سرنخ خاص آشنا باشد. چه کسی تلفن آن طرف را پاسخ می‌دهد؟ چگونه با او ارتباط برقرار کنیم و از همه مهم‌تر به چه چیزی نیاز دارد؟ این سوالات به اپراتور کمک می‌کند تا استراتژی مکالمه مناسب را انتخاب کند.

یکپارچه سازی سیستم CRM برای بهینه سازی مرکز تماس بسیار مهم است. این تحقیق و جستجوی قبل از تماس را با استفاده از تمام مزایای نرم افزار مرکز تماس خودکار ساده می‌کند. اپراتورهای شما قادر خواهند بود تمام اطلاعات تماس را در یک مکان پیدا کنند و به مؤثرترین روش با سرنخ ها ارتباط برقرار کنند.

توسعه اسکریپت مکالمه در مرکز تماس

به لطف فناوری‌های مرکز تماس، هر شرکتی می‌تواند به طور مستقل اسکریپت مکالمه خود را بر اساس قالب‌های آماده و تجربه خود توسعه دهد. اسکریپت مکالمه ممکن است عامل کلیدی در کار موفق اپراتور باشد، زیرا جعبه ابزار آماده ای را برای کار سازنده در اختیار او قرار می دهد. به لطف اسکریپت ها، یک کارمند جدید می تواند بلافاصله از روز اول شروع به کار کند و کیفیت کار او مطابق با استانداردهای شرکت خواهد بود.

یک اسکریپت به خوبی طراحی شده، سناریوهای مکالمه زیاد و پاسخ‌های احتمالی مشتری را پیش بینی می‌کند. اسکریپت‌ها به این منظور ساخته می‌شوند که اپراتورهای شما در هنگام تماس در موقعیت نامطمئن قرار نگیرند. اگر به طور مداوم از اسکریپت‌ها یا سناریوهای مکالمه پیروی کنید، جستجوی مشتریان از یک چالش به یک کار معمولی تبدیل می‌شود.

مطالعه کنید:  نکاتی برای افزایش عملکرد نماینده مرکز تماس

رسیدگی به اعتراضات در مرکز تماس

اعتراض مشتری احتمالی به معنای امتناع از خرید محصول یا خدمات شما نیست. برعکس، نشان دهنده وجود تردیدها و ترس‌هایی است که اپراتور برای یک معامله موفق باید آنها را برطرف کند. ادعای اشتباه مشتری درست نیست. در عوض، مزایای همکاری با شرکت خود را برای او توضیح دهید. یک پیشنهاد مؤثر هنگام برخورد با اعتراضات کلیدی است.

به عنوان مثال، اگر مشتری بالقوه شما از قیمت بالای محصول شکایت می‌کند و آن را با رقبا مقایسه می‌کند، بر مزیت‌های منحصر به فرد تأکید کنید. توضیح دهید که چرا باید بیشتر پرداخت کنید. رسیدگی موثر به اعتراضات، درآمد مورد نظر از تولید سرنخ را تضمین می‌کند.

ابتکار عمل در تماس های خروجی

اپراتور باید در طول مکالمه با مشتری بالقوه فعال باشد و گفتگو را در جهت درست هدایت کند. علاقه او به صحبت با هر یک از سرنخ‌ها و یافتن پاسخ‌های موثر به شما کمک می‌کند تا در تماس سرد موفق شوید، به خصوص در تماس انبوه که در آن یک اپراتور صدها تماس را در یک شیفت انجام می‌دهد.

ارتباط دائمی با مشتریان داشته باشید

اکثر مردم در تصمیم گیری برای خرید به زمان نیاز دارند. بنابراین، باید به طور دوره‌ای به خود یادآوری کنید و مشتری را تحریک کنید تا به نفع شما تصمیم بگیرد. مهم است که تعادلی پیدا کنید تا شبیه یک مرکز تماس سرزده که فقط مردم را آزار می‌دهد به نظر نرسید.

پیگیری منظم با پایگاه مشتریان خود به شما کمک می‌کند نه تنها پشتیبانی پیش از فروش ارائه دهید، بلکه بازخورد دریافت کرده و مشتریان را در مورد تبلیغات، تخفیف‌ها، محصولات یا خدمات جدید مطلع کنید.

سخن پایانی

اهداف زیادی وجود دارد که یک شرکت می‌تواند هنگام شروع به تماس با مشتریان برای خود تعیین کند. تماس های خروجی با کیفیت بالا با مشتریان بدون شک از طریق افزایش فروش، بهبود خدمات و تجربه به مشتری و استفاده کارآمد از منابع و سرمایه گذاری به رشد کسب و کار کمک می‌کند. مرکز تماس توکاتل می‌تواند برون سپاری تماس‌های خروجی شما را بر عهده بگیرید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید.