نظرسنجی تلفنی

نظرسنجی تلفنی

در این قسمت درباره نظرسنجی‌های تلفنی توضیح دادیم و خدماتی را که توکاتل در این زمینه ارائه می‌دهد، معرفی کردیم.

روش‌های زیادی برای پی بردن به نظرات مشتریان درباره محصولات و خدمات یا همان نظرسنجی وجود دارد. در یک دسته بندی، نظرسنجی برای کسب‌وکارها به دو دسته (مرحله) تقسیم می‌شود: یک مرحله قبل از تولید محصول یا ارائه خدمت انجام می‌شود و مرحله دیگر نیز بعد از فروش محصول و ارائه خدمت اتفاق می‌افتد. در دسته اول هدف از نظرسنجی، تحقیقات بازار است. کسب‌وکارها قصد دارند پس از ارزیابی دقیق نیاز بازار، تصمیم به تولید محصول و ارائه خدمات بگیرند. اما هدف از نوع دوم بهبود کیفیت محصولات و خدماتی است که به فروش رسیده‌اند. در دسته دوم علاوه بر دریافت بازخورد، وفاداری مشتریان نیز افزایش می‌یابد. البته نظرسنجی غیر از کسب‌وکارها توسط سازمان‌های مختلف و با اهداف مختلفی مانند افکار سنجی یا دریافت بازخورد از مردم راجع به برخی طرح‌های ملی هم انجام می‌شود که مرکز تماس توکاتل در این زمینه نیز می‌تواند کمک‌کننده باشد.

مزیت نظرسنجی تلفنی

مزیت نظرسنجی تلفنی

نظرسنجی را می‌توان به روش‌های مختلف ‌انجام داد. مهمترین روش‌های نظرسنجی شامل نظرسنجی ایمیلی، پیامکی، تلفنی، حضوری، از طریق فرم‌های آنلاین و … است. اما نظرسنجی تلفنی نسبت به سایر روش‌ها، دارای مزیت‌هایی است.

  • دریافت پاسخ فوری: برخلاف ایمیل‌ها، در نظرسنجی از طریق تلفن پاسخ‌ها سریع‌تر جمع‌آوری می‌شود. مخصوصا زمانی که تعداد مخاطبان یا مشتریان‌ کسب‌وکار زیاد باشد.
  • کنترل کیفیت: مصاحبه‌کنندگان تلفنی، با دقت بالایی می‌توانند پاسخ‌ها را دریافت کنند و کیفیت کار را افزایش دهند. نتایج نظرسنجی را نیز ثبت می‌کنند که می‌تواند برای تحلیل‌های دقیق کاربردی باشد.
  • مقرون به صرفه: باتوجه به نرخ پاسخ بالا در مقایسه با نظرسنجی‌های وب و ایمیل و غیره، نظرسنجی از طریق تلفن سود بیشتری دارد.
  • دریافت اطلاعات بیشتر: معمولا افراد در تماس تلفنی اطلاعات بیشتری از خود ارائه می‌کنند تا در حالتی که نیاز به تایپ دارند. یعنی زمانی‌که مخاطب برای بیان نکته‌ای تردید داشته باشد، در تماس تلفنی نکته را ذکر می‌کند اما در حالت تایپ از گفتن آن خودداری می‌کند.
  • بررسی لحن: وقتی که ما در نظرسنجی صدا و لحن مخاطب را می‌شنویم، می‌توانیم احساسات و واکنش افراد را بهتر درک کنیم. کارشناسان تماس توکاتل این مورد را نیز در نتایج تماس ثبت می‌کنند.
  • عدم محدودیت گستره جغرافیایی: اگر شما قصد نظرسنجی از اقشار مختلف جامعه یا افراد ساکن شهرهای مختلف داشته باشید، با انجام نظرسنجی تلفنی نیازی نیست به شهر و منطقه مورد نظر سفر کنید. خیلی راحت می‌توانید در محلی که هستید فقط با یک تلفن این کار را انجام دهید.
تاریخچه بازاریابی تلفنی تا فروش از طریق تلفن در مرکز تماس

اهمیت زمان نظرسنجی:

اهمیت زمان نظرسنجی:

در این روش فقط با استفاده از یک تلفن می‌توانید با مشتریان خود به منظور اهدافی که بیان کردیم، تماس بگیرید. نکته مهم هنگام استفاده از این روش این است که زمان‌سنجی درستی داشته باشید. برای بعضی از محصولات و خدمات باید بلافاصله با مشتریان خود تماس بگیرید. اما برای بعضی دیگر باید به مشتری فرصت بدهید تا از آن محصول یا خدمت استفاده کند و بعد از مدت زمان مشخصی، با او تماس بگیرید. پس زمان‌سنجی در نظرسنجی نکته بسیار حائز اهمیتی است.

نظرسنجی از طریق تلفن؛ تجربه جمع‌آوری سریع‌تر اطلاعات را برای شما رقم می‌زند...
می‌توانید مهارت کارشناسان تماس ما را تست کنید!

فرآیند انجام نظرسنجی‌ تلفنی در توکاتل

تیم توکاتل برای انجام نظرسنجی‌ از طریق تلفن می‌تواند با توجه به زمان‌سنجی شما با مشتریان‌تان تماس‌ بگیرد. با دقت بالا نظرات، پیشنهادات و انتقادات را ثبت کند. هچنین می‌تواند همه اطلاعات جمع‌آوری شده را در اختیار شما قرار دهد. اگر برای این مورد نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید. فرآیند این کار به صورت زیر است:

اول) با کمک شما متن مکالمه را تهیه می‌کنیم و کارشناسان ما درباره خدمات و محصولات و مجموعه شما آموزش می‌بینند.
دوم) یک خط تلفن را به کار شما تخصیص می‌دهیم و امکان تماس تستی شما با کارشناسان تماس خود را فراهم می‌کنیم.
سوم) اطلاعات را در پلتفرم انتخابی مورد نظر شما ثبت می‌کنیم و بعد، کار را شروع می‌کنیم.