فروش تلفنی

فروش تلفنی

در این قسمت درباره فروش تلفنی توضیح دادیم و خدماتی را که توکاتل در این زمینه ارائه می دهد، معرفی کردیم.

فروش محصول یا خدمت از طریق تلفن یک مرحله بعد از بازاریابی تلفنی است. کسب‌وکارها بعد از اینکه سرنخ‌ها و مشتریان بالقوه را بدست آوردند، باید محصول خود را به آن‌ها بفروشند. برای این کار به دو صورت حضوری و تلفنی می‌توان نسبت به فروش اقدام کرد. اما بسیاری از کسب‌وکارها نیازی به فروش حضوری محصولات ندارند. آن‌ها می‌توانند از روش تلفنی برای فروش محصول یا خدمات خود استفاده کنند. مرکز تماس توکاتل هم در این زمینه می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند. البته غیر از این حالت، تماس‌های فروش می‌تواند برای اهداف دیگری نیز انجام شوند. به عنوان مثال کارشناسان فروش تلفنی برای تنظیم قرارها و جلساتی بین مشتری و نمایندگان فروش حضوری، با هدف معرفی یا تبلیغ محصولات و خدمات، با مشتری تماس می‌گیرند. 

یادآوری: البته گاهی اوقات با استفاده از فروش تلفنی می‌توان از طرق مختلف محصولات و خدمات شرکت و راه‌های ارتباطی با شرکت را مشخص می‌کرد. در این حالت مشتریان هستند که با ما تماس می‌گیرند. زمانی‌که مشتریان به صورت تلفنی برای خرید خدمات و محصولات اقدام کنند، یعنی فروش تلفنی انجام شده است. ما در مرکز تماس توکاتل، این خدمت را به عنوان خدمت پشتیبانی و ارتباط با مشتریان در نظر گرفتیم. بنابراین منظور از فروش تلفنی، تماس‌های خروجی هستند که به صورت تهاجمی انجام می‌شوند.

سرعت در فروش

سرعت در فروش

به احتمال زیاد مشتریان فرصت رفتن به بازار یا گشت‌زنی در اینترنت را نداشته باشند. اما شما می‌توانید با یک تماس، آن‌ها را از محصولات جدید خود آگاه کنید. اگر بتوانید محصولات خود را برای مشتریان ارسال کنید، یک مزیت مهم برای خود کسب کرده‌اید. هر چقدر برای فروش محصول یا خدمات خود مزیت بیشتری در نظر بگیرید، می‌توانید مشتریان بیشتری هم جذب کنید. اما اگر از تیم فروش حرفه‌ای استفاده کنید، سریع‌تر می‌توانید مسیر فروش را طی کنید.

تاریخچه بازاریابی تلفنی تا فروش از طریق تلفن در مرکز تماس

نکات مهم در برقراری تماس فروش:

نکات مهم در برقراری تماس فروش:

  • برقراری تماس در بهترین زمان‌ها: برای اینکه تماس‌ها به فروش تبدیل شوند باید در بهترین زمان‌ها با مشتریان خود ارتباط بگیرید. هر ساعتی را برای تماس گرفتن با مشتریان‌ در نظر نگیرید.
  • استفاده از یک اسکریپت برای مدیریت بهتر زمان: برای اینکه بتوانید سکان مکالمه را به دست بگیرید، باید از قبل آماده باشید. این آمادگی از تهیه یک اسکریپت (متن) تماس آغاز می‌شود.
  • پیگیری از مشتریانی که به تماس‌تان جوابی ندادند: نباید مشتریانی که جوابی به شما ندادند را به حال خودشان رها کنید. حتما زمانی را برای ارتباط مجدد با این مشتریان در نظر بگیرید تا نرخ تبدیل فروش افزایش یابد.
  • اهمیت قائل شدن به دلایل عدم خرید مشتریان: از بین مشتریانی که با آن‌ها تماس می‌گیرید قطعا مشتریانی دیگری نیز هستند که به دلایل متفاوتی حاضر به خرید نیستند. شناسایی دلایل عدم خرید این مشتریان می‌تواند به شما در فروش بعدی یا حتی فراتر از این، یعنی در طراحی خدمات و محصولات کمک کند.
فروش‌ از طریق تلفن؛ تجربه فروش بیشتر را برای شما رقم می‌زند...
می‌توانید مهارت کارشناسان فروش ما را تست کنید!

زمان و هزینه کمتر در برابر فروش حضوری!

اولین مزیتی که فروش از طریق تلفن نسبت به فروش حضوری دارد این است که در زمان کمتری می‌توان مشتریان را برای خرید قانع کرد. وقتی ‌می‌توان زمان کمتری را برای اقناع کردن مشتری صرف کرد، چرا نباید از این خدمت استفاده کرد؟! این یعنی شما می‌توانید در مدت زمان کمتر و با هزینه پایین‌تری، خدمت یا محصول خود را به تعداد بسیار بالاتری از مشتریان بالقوه بفروشید. حتی می‌توانید سرنخ‌هایی برای فروش حضوری یا فروش در آینده بدست آورید. پس در بسیاری از اوقات (و البته نه همیشه) استفاده از تماس تلفنی برای افزایش فروش بهتر از فروش حضوری است.

مزایای فروش از طریق تماس تلفنی برای کسب‌وکارها

1- هزینه کمتر برقراری تماس
2- عدم نیاز به تعامل چهره به چهره
3- ارتباط با مخاطبان بیشتر در مدت زمان کمتر
4- دریافت بازخورد فوری در مورد محصولات و خدمات

فروش از طریق تلفن رو با توکاتل تست کنید

  • شما می‌توانید برای تعدادی از شماره‌های مخاطبان خود این خدمت توکاتل را تست کنید. اگر بازخورد مثبتی داشت، می‌توانید حجم فعالیت و تماس‌ها را بیشتر کنید.
  • در مرکز تماس توکاتل محدودیتی برای برقراری تعداد تماس در روز وجود ندارد. ولی برای اینکه روند آموزش و ارزیابی کارشناسان تماس به خوبی انجام شود، به مرور تعداد کارشناسان تماس را افزایش می‌دهیم.
  • در فروش تلفنی این نکته بسیار مهم است که کارشناس فروش تلفنی شکیبایی، مهارت متقاعد کردن دیگران، مهارت‌های ارتباطی و تلفنی، تایپ ‌سریع و قدرت یادگیری بالایی داشته باشد. از این طریق کارشناس فروش می‌تواند میزان بازدهی این تماس‌ها را افزایش دهد. کارشناسان مرکز تماس توکاتل این ویژگی‌ها را دارند!