بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی

در این قسمت درباره بازاریابی تلفنی توضیح دادیم و خدماتی را که توکاتل در این زمینه ارائه می‌دهد، معرفی کردیم.

یکی از راه‌های افزایش فروش، پیدا کردن مشتریان جدید است. مشتریانی که غالبا به محصولات و خدمات شما نیاز دارند اما هیچ اقدامی برای خرید از سایت یا شرکت شما نکرده‌اند. کسب‌وکارها برای اینکه مشتریان جدیدشان را پیدا کنند و اصطلاحا آن‌ها را به هم‌تیمی‌های خود تبدیل کنند، باید از روش‌های مختلفی استفاده کنند. این روش‌ها می‌تواند شامل تبلیغات تلویزیونی، چاپ بنر، اطلاع‌رسانی‌های ایمیلی و پیامکی، تماس‌های تلفنی و … باشد. یکی از کم‌هزینه‌ترین روش‌ها برقراری تماس‌های بازاریابی است. در واقع بازاریابی تلفنی یک نوع بازاریابی مستقیم و بدون واسطه است. 

بازاریابی تلفنی به دو صورت عمده انجام می‌شود: 1- بازاریابی خروجی؛ که ما راه ارتباطی با مشتری را داریم و فقط با آن‌ها تماس خروجی می‌گیریم و 2- بازاریابی ورودی؛ که مشتری راه ارتباطی ما را دارد و ما به کسانی که ممکن است به خدمت و محصول ما نیاز داشته باشند، راه ارتباطی خود را ارائه می‌کنیم و منتظر تماس‌شان خواهیم ماند. در بازاریابی خروجی، تماس‌ها می‌تواند گرم یا سرد باشد. در تماس گرم، مخاطب به نوعی اظهار علاقه یا نیاز به محصول و خدمت داشته ولی در تماس سرد -که تماس بسیار سختی است- مشتری در مورد شما اطلاعاتی ندارد و اظهار علاقه هم نکرده است. طبیعتا در تماس سرد، نرخ تبدیل به فروش پایین‌تر است.

بازاریابی از طریق تلفن برای چه کسب‌وکارهایی لازم است؟

بازاریابی از طریق تلفن برای چه کسب‌وکارهایی لازم است؟

تقریبا هر کسب‌وکاری که خدمت یا محصولی ارائه می‌کند و با مشتریان در ارتباط است، می‌تواند از این روش استفاده کند. اما قبل از اینکه این کار را انجام دهد باید مشتریان بالقوه خود را شناسایی کند. بنابراین ضمن ارتباط با آن‌ها، می‌تواند محصول یا خدمت خود را معرفی کند و در نهایت فروش انجام شود. پس بازاریابی از طریق تلفن برای بسیاری از کسب‌وکارها می‌تواند مفید باشد!

غیر از یک استثنا: البته بعضی از کسب‌وکارهای B2C که حاشیه سود پایین و تعداد مشتری بالایی دارند، طبیعتا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست که تماس‌های بازاریابی انجام دهند. توصیه ما این است که این کسب‌وکارها از سایر روش‌ها استفاده کنند.

تاریخچه بازاریابی تلفنی تا فروش از طریق تلفن در مرکز تماس

دلایل اهمیت تماس‌های بازاریابی:

دلایل اهمیت تماس‌های بازاریابی:

  • به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد که افراد را با علایق و جمعیت‌شناسی مشابه در یک منطقه خاص هدف قرار دهند.
  • به کسب‌وکارها کمک می‌کند که با مشتریان فعلی خود در ارتباط باشند و آن‌ها را از تخفیفات جدید محصولات‌شان آگاه کنند.
  • سرنخ‌های جدیدی برای جذب مشتری به کسب‌وکارها ارائه می‌کند.
  • و از همه مهم‌تر، باعث افزایش فروش می‌شود.
بازاریابی تلفنی توکاتل؛ تجربه فروش بیشتر را برای شما رقم می‌زند..
قدرت اقناع و نوع بیان کارشناسان بازاریابی ما را می‌توانید تست کنید!

زمان و هزینه کمتر دربرابر بازاریابی حضوری!

اولین مزیتی که بازاریابی از طریق تلفن نسبت به بازاریابی حضوری دارد این است که می‌توان در زمان کمتر، مشتریان بیشتری پیدا کرد. وقتی می‌توان زمان کمتری را برای پیدا کردن مشتری صرف کرد، چرا نباید از این خدمت استفاده کرد؟! پس بسیاری از اوقات استفاده از شکل تلفنی بازاریابی بهتر از حالت حضوری آن است. علاوه بر این، در بازاریابی تلفنی، اطلاعات مشتری و مصرف‌کننده بسیار سریع‌تر جمع‌آوری می‌شود.

خدمات توکاتل برای بازاریابی تلفنی

یکی از سوالات کسب‌وکارها درباره بازاریابی تلفنی این است که آیا این کار را داخل شرکت خود انجام دهند؟ یا اینکه این کار را به یک تیم بیرونی، برون سپاری کنند؟ اگر کار شما موقتی و پروژه‌ای باشد یا در مرحله تست بازاریابی هستید، بهترین کار برون‌سپاری به یک مرکز تماس است. اگر کار شما دائمی باشد ولی، قصد کاهش هزینه‌ها و چابک‌تر کردن کسب‌وکار خود را داشته باشید می‌توانید با برون سپاری، تیم خود را در مرکز تماس توکاتل تشکیل دهید. اما اگر کار شما بسیار حساس و تخصصی است و تمایل دارید که در سریع‌ترین زمان ممکن ارتباطات بسیار تنگاتنگ با سایر اعضای تیم داشته باشید، بهتر است که بعد از تست، به مرور تیم خود را داخل سازمان به صورت داخلی توسعه دهید.

اما توکاتل چه کارهایی انجام می‌دهد؟ کارشناسان بازاریابی تلفنی توکاتل با هر شماره تا هر چند مرتبه که شما نیاز داشته باشید، تماس می‌گیرند. به شما در تهیه اسکریپت تماس کمک می‌کنند و با تجربه‌ای که داریم قطعا یک سناریو عالی خواهید داشت. همچنین ما می‌توانیم امکان دسترسی به پنل ضبط مکالمات را برای شما فراهم کنیم. اما قبل از شروع کار به صورت جدی، می‌توانید با کارشناسان بازاریاب ما تماس تستی داشته باشید. بعد از اینکه از نحوه صحبت، لحن و قدرت اقناع کارشناسان‌ تماس ما رضایت داشتید، تماس با مشتریان بالقوه شما را شروع خواهیم کرد.

چرا امتحانش نمی‌کنید؟

بازاریابی از طریق تلفن می‌تواند یک تاکتیک موثر در استراتژی بازاریابی شما باشد. این روش در مقایسه با سایر روش‌ها هم بسیار مقرون به صرفه‌ است و هم امکان دسترسی به متشریان بیشتری را در زمان کمتر برای شما فراهم می‌کند. بنابراین تست این روش از بازاریابی به منظور دریافت بازخورد می‌تواند برای شروع مفید باشد. 

نکته حائز اهمیت در بازاریابی تلفنی این است که روی ویژگی‌هایی از محصولات خود متمرکز شوید که برای مخاطبان بسیار جذاب باشد. برای همین اگر محصول و خدمت شما معمولی باشد و رقبای زیادی هم در این زمینه داشته باشید، به احتمال زیاد استفاده از این روش بازاریابی خیلی اثربخش نخواهد بود. تیم بازاریابی توکاتل در کنار شماست و می‌تواند به شما در این مسیر کمک کند. اگر به این خدمت نیاز داشتید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.